Drukarka fiskalna posnet temo instrukcja obslugi

We wszelkich sklepach, także internetowych, ale oraz w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz różnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w biznesie, to dopiero oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla użytkownika a możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony służące do zestawień z fiskusem, tworzą być umieszczane na indywidualnej rolce w grupie papierowej, lub że winnym być tylko umieszczane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego cesze. Część klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to kolejny papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej a za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują swoich gości do sklepów, na stoiska w miastach handlowych czyli do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Możliwa jest forma, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a mężczyzna go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się znajdować w charakterystycznym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który może zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej potrafi wziąć udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału czy usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą loterii jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał dostosowuje się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.