Garderoba i toaletka

Nadchodzi oczekiwana od tradycyjna wiosna. Wtedy nie tylko szansa na zdjęcie kilkorgu zbędnych kilogramów, ale i na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do porzucenia ciężkostrawnej diety opartej na mięsie i nabiale i skorzystania ze zdrowia, które przekazują nam sałatki.

Witaminy Sałatki stanowią prawdziwą bombę witaminową. Służą nam one wszystkich składników koniecznych do poprawnego funkcjonowania systemu. Polacy zawsze ale pamiętają pasję do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Dlatego tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie są jeszcze jedną z głównych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wyżej wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o znacznie bardziej lekkostrawne niż mięso i nabiał. Mniej zalegają w handlu pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temu nie robią one kłopotów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest to czystsza i bezpieczniejsza dla swego organizmu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek dobrze nie jest delikatne, szczególnie, jeżeli dysponujemy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że dokonamy je niezwykle szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z których wymagamy osiągnąć sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W ciągu paru minut jesteśmy duży i odżywczy posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą jasne i upalne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najlepszym sposobem, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę, jest doświadczenie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że posiada być ona o moc smaczniejsza od tradycyjnych polskich problemów i schabowych. Co wysoce, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie trzeba być specjalistą kuchni. Wystarczy kreatywność i wyobraźnia. To dopiero z nas zależy, z których składników stworzymy naszą piękną i silną sałatkę.