Gasic pozar bab la

dissolverDisolwer stacjonarny (dla dużych partii produkcyjnych) - Dissolver MasterMix GRUPA WOLFF

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje toż najczęstszy i znacznie oczywisty środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią przesadzają. Wybór środka gaśniczego zależy od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie kontrolują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszelkiego co reaguje z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze są najpełniejsze użycie. W zależności z posiadanego składu potrafią być zatrudniane do gaszenia niemal całych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najtańszy jest dwutlenek węgla, dobre są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki oraz takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale robi swoje zajęcie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako materiał gaśniczy Podobne pracowanie jak woda ma para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Może stanowić używana w przypadkach płonięcia tych jedynych produktów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą oraz wodą polega na ostatnim, że wodę można używać w pewnym miejscu, a parę jedynie w cichych pomieszczeniach o pojemności nie dłuższej niż 500 metrów kwadratowych. W większych pomieszczeniach działanie pary przedstawia się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów wskazana istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych właściwych do dalekich substancji, ale również prawdy ich brania i przedstawiania w teren pożaru.