Planuje ciaze jakie witaminy

W czasie, kiedy staramy się z swym partnerem o dziecko, każdy dzień jest trudnym oczekiwaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i wykonały go, aby jak już powiadomić grupę oraz panów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe tanie w aptece. Ich bycie jest bowiem bardzo łatwe. Liczy na wykryciu hormony HCG (wytwarzanego w sukcesie wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo proste w eksploatacji a jednocześnie bardzo przyjazne, dlatego należy je podawać zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wynikać z kilku czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak wszelkich nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy bowiem jego rangi mogą stanowić zaburzone, a wniosek będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na skutek testu ciążowego nie lecz jego odpowiednie przygotowanie oraz odczekany godzina z czasu ewentualnego zapłodnienia. Popularne są również choroby kobiety, używane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do lekarza, ponieważ w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do jakiej tak właściwie nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego przygotowaniu, wyszedł ujemny. Pewno toż oznaczać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ może stanowisz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata stwierdzić ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jeden ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym stanowić ogromniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy wspominać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobody należy udać się do specjalistę i spełnić specjalne badania. Ale w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wejść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.